Oldukça geniş çaplı düzenlemelerin fitilini ateşleyen 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, kamu tüzel kişilikleri, şirketler, doktor, psikolog, psikiyatr, eczacı, fizyoterapist vb. birçok kişi ve kurumun kişisel veri sahipleri ile ilişkilerini yeni baştan düzenlemiş ve adeta kişisel veri alanında bir devrim yaratmıştır. Kişisel verilerin korunması  ile ilgili çalışmalar ülkemizde 2016 yılında yapılmaya başlanmıştır.

Kişisel verilerin korunması hususu birçok kişi ve şirketin başvurduğu bir alandır. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve insanların sürekli olarak teknolojik aletler ile içli dışlı olması akabinde kişisel verilerin korunması hukukuna daha da fazla ihtiyaç duyulmasına neden olmaktadır. 

Kimi zaman telefon görüşmelerinde elde edilen bilgiler kimi zaman da internet üzerinden elde edilen bilgilerin bilgi sahiplerinden habersiz olarak yayılması yasaktır. Kişisel verilerin korunması hukuku tam da bu noktada bireyleri yasadışı eylemlere karşı koruyan hukuk dalıdır. 

Kişisel verilerin korunması hukuku sadece bireyleri değil aynı zamanda şirketleri de etkileyen bir alandır. Birçok şirket kişisel veri sorumlulukları sicili kayıt yükümlülüğü altındadır. Bu noktada Kişisel verilerin korunması kanunu (KKVK) kapsamında yer alan kişisel veri sorumlulukları sicili kayıt yükümlülüğünün yerine getirilmesi için profesyonel yardıma ihtiyaç duyulmaktadır. 

Keleş Hukuk ve Danışmanlık Bürosu KKVK Danışmanlık Hizmetleri

Keleş Hukuk ve Danışmanlık Bürosu kapsamında faaliyet gösteren uzman bir avukat kadromuz bulunmaktadır. Avukat kadromuz hukukun üstünlüğü ilkesi ışığında müvekkillerimiz için gereken tüm danışmanlık hizmetlerini sunmaktadır. 

Danışmanlık ve avukatlık talepleri bulunan müvekkillerimizin gerek şirket gerek birey olarak Kişisel verilerin korunması hukuku kapsamında yer alan danışmanlık hizmetlerinden faydalanmaları mümkündür. 

Söz konusu kişisel verilerin korunması olduğunda şirketlerin ve kurumların bireylere karşı olan sorumlulukları vardır. Bu sorumlulukların korunması ve yerine getirilmesi amacı ile gereken tüm hukuki işlemler, uygulamalar ve kurallara uygun eylemler için uzman avukatlarımız tarafından sağlanan danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Bu alanda 2017den bu yana özellikle şirketlere düzenli danışmalık ve eğitim seminerleri vermekteyiz.
 

whatsapp Telefon Mail tr-flag en-flag ar-flag fa-flag fa-flag